در حال بارگذاری
hosting image

ذخیره سازهای جدید EMC با نام Unity

ذخیره سازهای جدید EMC با نام Unity

 

شرکت EMC محصول جدید خودرا تحت عنوان Unity در همایش EMC World 2016  به بازار فن‌آوری اطلاعات معرفی نمود.

مدتها بود که کارشناسان  حوزه ذخیره‌سازی  منتظر دستگاهی با مشخصات این محصول بودند.

این سری از محصولات با ترکیب ویژگی‌های منحصر به فردی چون سادگی ، طراحی به روز، قیمت مقرون به صرفه و انعطاف‌پذیری بالا در پیاده سازی، استاندراد جدیدی را  برای سیستم‌های ذخیره‌ساز رده Mid-Range  به بازار فن‌آوری اطلاعات معرفی نمود.

این محصولات برای کسب و کارهای متوسط و محیط هایی که لود کاری متفاوتی دارند ولی از نظر بودجه دارای محدودیت می‌باشند بسیار ایده‌ال می‌باشد.

از مهمترین ویژگی‌های این سری می‌توان به طراحی مخصوص برای پیاده سازی به عنوان ALL-Flash Storage نام برد که علاوه بر آن قابلیت پیاده سازی به عنوان Hybrid را نیز دارا می ‌باشد.

تکنولوژی Converged ارائه شده توسط VCE که پیشروترین ساختار همگرای معرفی شده می‌باشد توسطUNITY طراحی شده است.

همچنین با معرفی بسته نرم‌افزاری UNITY VSA قابلیت استفاده از این محصولات را به عنوان Software Define Storage  در اختیار ادمین‌ها و مشتریان قرار داده است .

 

مدل‌های UNITY

 

سری این ذخیره ساز ها در چهار مدل ارائه شده که هر کدتم از این مدل‌ها قابلیت پیاده سازی به روش ALL-FLASH  ویاHYBRID  را دارا می‌باشد.

پلتفرم UNITY با مدل های UNITY300 , UNITY400,UNITY500, UNITY600 به بازار معرفی شده‌اند.

این سیستم‌ها دارای پلتفرم و معماری یکسانی می‌باشند و تفاوت آنها در قدرت منابع پردازشی و تعداد هارد‌های قابل پشتیبانی می‌باشد.

 

ویژگی های سخت افزاری  سری UNITY

معماری سخت افزار ارائه شده توسط این ذخیره ساز ها بسیار شبیه به معماری معرفی شده توسط سیستمهای ذخیره ساز سری VNX می‌باشد.

تا جایی که برخی کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات این محصول را ترکیبی از VNX-FوVNXe تکامل یاففته می‌دانند .

هرچند شرکت EMC سعی بر آن داشته تا بعضی از این ویژگی‌هارا بهبود بخشد. از آن جمله می‌توان به ماژول های Fc 16 Gb ویا ارتباط بین BUSهای مختلف با سرعت ۱۲GB اشاره کرد.

قابلیتpool  پویا در سامانه ذخیره سازی Unity  و امکان اضافه کردن درایوها به pool   موجب  افزایش بهره برداری از فضای ذخیره سازی ، انعطاف بیشتر و افزایش سرعت  در عمل بازسازی می شود . با قابلیت درونی Unisphere کاربران می توانند به سادگی از  VNX با ساختار فایل و یا بلاک به سری Unity این شرکت مهاجرت کنند . تمام سری Unity شامل نرم افزار  CloudIQ می باشند ،  CloudIQ نرم افزار تجزیه و تحلیل ترافیک  است  که با هدف ارائه خدمات در ذخیره سازی ابری طراحی شده است .

لازم به ذکر است که ویژگی,v3 SAS Backend Bus 12 GB برای محصولات سری300, ۵۰۰و400 و ۶۰۰ در دسترس می‌باشد.